Depar Otomotiv - Logo
Hasman Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 

HAKKIMIZDA

 

Firmamız 1976 Yılında Hasman Kollektif Şirketi adı altında kurulan şirket Tofaş ve Renault Oto Yedek Parça ve Aksesuar satışıyla ticari hayatına adım atmıştır.

 

1970’li yıllarda otomotiv yedek parçalarının tamamına yakını Avrupa ülkelerinden ithal edilmekteydi. Firma piyasaya yeni bir alternatif oluşturmak amacıyla 1979 yılında Topkapı Sanayi Sitesinde imalata başlamıştır. İlkesi; kalite düzeyini yüksek tutmak, Avrupa standartlarında üretim yapmaktı. Yıllar içinde iç piyasada kalite düzeyi düşük oto yedek parça üretimi yapan firmalar haksız rekabet ortamı oluşturmuştur. Firma üretimde kaliteden taviz vermemesinden dolayı ürün maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle faaliyetini durdurma kararı almıştır.

 

1988 yılına kadar Anadolu’nun il ve ilçelerine araçlarıyla sıcak satış yaparak müşterilerine hizmet vermiştir. Firma 1989 yılında Hasman Kollektif Şirketi olan ticari unvanını Hasman Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak değiştirmiştir.

 

90’lı yıllarda küreselleşen piyasaya ayak uydurabilmek için 1995 yılında tekrar imalata başladı. Geçen yıllar içinde firma yetkilileri tarafından yapılan analizler neticesinde müşteri odaklı düşünüp, kaliteli ve sağlam ürünlerin ayırt edilmesini sağlamak amacıyla 2004 yılında DEPAR® adını tescil ederek imalatına resmi bir yüz kazandırdı. Türkiye’nin her bölgesinde bilinen bir marka olarak şimdide Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde tanınmaya başlamıştır.

 

Firma ilkeleri doğrultusunda yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da satış ve satış sonrası hizmet konusunda çalışmalarına hızla devam etmektedir.

 

VİZYON

 

Müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, kalite ve hizmette sınır tanımayan, sevilen, güvenilen ve tercih edilen lider marka ve kurum olmak.

 

MİSYON

 

Müşterilerinden aldığı güç ile ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda en kaliteli ürün ve hizmetleri sunarak Türkiye Otomotiv Yedek Parça Pazarında lider üretim markası olmak.

 

DEĞERLER

 

  • Güvenirlilik
  • Sürekli gelişim
  • Topluma katkı
  • Yaratıcılık
Copyright © 2022 Hasman Otomotiv